HDmag.cz

Vysoké rozlišení od začátku do konce. Blu-ray filmy, přehrávače, HDTV, HD audio a video, PlayStation 3...

Uživatelská BD recenze - Na doraz (2010)

Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci!
Pravidla fóra
Filmové recenze členů fóra s důrazem na technickou stránku Blu-ray disku. Kritiku filmu nechte novinářům, my jsme diváci! Pro každý film prosím založte nové téma.

Uživatelská BD recenze - Na doraz (2010)

Příspěvekod tnp101 v středa 11. 4. 2012 23:37:24

Vykrádačka Letadel, vlaků a automobilů, nicméně přesně to, co ve zmíněné osmdesátkové klasice tak dobře klapalo, funguje i zde, čímž mám na mysli především ústřední dvojku se silnou vzájemnou chemií. To napomáhá k bezbolestnému akceptování několika zaškobrtnutí, která nás během té svižné road movie čekají, přičemž poměr povedených a slabších scén/gagů i tak s přehledem hovoří ve prospěch první kategorie. Film mě navíc i napodruhé s ročním rozestupem bavil stejně jako při premiérové projekci. Příjemná, neurážející záležitost. 70%

RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY:

OBRAZ:
Hodnocení nových snímků v Blu-ray kabátě je až na výjimky vesměs velmi pozitivní a ani v případě komedie "Na doraz" tomu není jinak. Obrazový přepis je z technického hlediska perfektní, samotný obraz pak nabízí vskutku kvalitní podívanou. Přepis s poměrem stran 2,40:1 oslní především výbornou drobnokresbou, díky které naplno vyniknou i ty nejnepatrnější detaily textur obličejů, či oblečení. Příjemné zrno obraz obohacuje o klasický filmový dojem a barvy jsou podány studenější formou, ale naprosto s přehledem vyniknou všechny myslitelné tóny, čemuž napomáhá i kontrast a sytá černá. Pleťovky pak občas nabudou lehce sytějšího tónu, ale ve výsledku jde o zanedbatelnou maličkost, jako celek je totiž obrazový přepis disku kvalitní a nelze mu takřka nic vytknout.

ZVUK:
I originální zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER je na tom z technického hlediska bezchybně. Jediný problém představuje samotný žánr filmu. Od převážně konverzační komedie zkrátka nelze očekávat bombastičnost blockbusterovských stop. Naštěstí to neznamená, že si jí na reproduktorech televizoru užijete stejně jako na kvalitním domácím kině. Kromě ukázkových dialogů totiž umí i pořádně nabudit subwoofer a to jak v akčních scénách (příklad bouračka), tak při reprodukci především rockového soundtracku. Jako celek tak stopa působí příjemně dynamicky, a i když se zadní kanály moc nezapotí, i relativně prostorově. Česká stopa v klasickém DD 5.1 je na tom zvukově srovnatelně, přestože zvuk mluveného slova je tomu originálnímu svou čistotou na hony vzdálený, což musím chtě nechtě konstatovat i u samotného dabingu. Ten je sice při delším poslechu neškodný, ale v přímém porovnání je to bída, což bohužel platí také o bonusové nabídce, ke které se dostáváme nyní.

BONUSY:
Začneme kompletní 3 minutovou sekvencí z "Dva a půl chlapa" a pokračujeme nijak úžasnou kolekcí třech smazaných (nebo spíše prodloužených) scén, z nichž za zmínku stojí pouze ta, v níž nám Ethan (Zach Galifianakis) prozradí svého favorita v souboji o nejdůležitější postavu ve výše zmiňovaném sitcomu. Následuje průměrná 6 minutová gag reel (nepovedené záběry a jiné blbinky) a dvojce krátkých (41 a 30 sekund) sestřihů (otázky Ethana a akce), tedy naprosté zbytečnosti. Tragičnost přídavných materiálů pak nezachrání ani jejich plná HD prezentace a české titulky.

FINÁLNÍ VERDIKT A PROCENTUÁLNÍ HODNOCENÍ DISKU:
Jde o audiovizuálně kvalitní titul, ze kterého člověku sice nejspíš nevypadnou oči z důlku a už vůbec neprasknou ušní bubínky, ale film prezentuje v maximální kondici. Absence použitelných bonusů bohužel snižuje výsledné hodnocení na hranici 50%.

PRO VÍCE RECENZÍ NAVŠITVTE MŮJ PROFIL NA ČSFD - tnp101
Uživatelský avatar
tnp101
0+
0+
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 8. 2. 2012 15:59:39

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron